Vítáme Vás na neoficiálním fanclubu Zdenky Trvalcové!
Adminky: Verushka a Veverka


SEM můžete psát vzkazy či cokoli Vás napadne.
ZDE si můžete pokecat.

Zdenka exceluje v muzikálech

22. července 2011 v 16:57 | Veverka |  Zdenka - Tisk
Vstřícná, milá, vždy s úsměvem na tváři. Tak taková je rodačka z malebné slovenské vesničky. Sympatická a talentovaná zpěvačka, která úspěšně působí na současné české muzikálové scéně, se jmenuje Zdenka Trvalcová.

Narodila se 23. dubna 1982, svátek slaví podle slovenského kalendáře 23. září. Má sestru a bratra. Tatínek patří na Slovensku k uznávaným zvonařům. Doma u Trvalců se hodně a často zpívalo. Odtud Zdenčin zájem o zpěv a hudbu. Její touha zpívat byla natolik silná, žže neváhala v patnácti letech se osamostatnit od rodičů. Začala studovat operní zpěv na konzervatoři v Bratislavě u profesorky Malatincové. V roce 2001 se po úspěšném dokončení studia jako devatenáctiletá vydala za svým šštěstím do Prahy, kde v roce 2002 uspěla v konkurzu divadla Broadway a debutovala v muzikálu "Kleopatra" v úloze Octávie.

Alternuje s Radkou Fiššarovou v roli Edith Piaf v tanečním muzikálu "Edith, vrabčák z předměstí". Zahrála si i v muzikálu "Rebelové", kde ztvárnila hned dvě role - Terezu a Julču. Dodatečně byla angžažována do muzikálu "Olympic" aneb "Jak se lítá vzhůru". Nejvíce diváckých sympatií jí vššak přineslo výtečné ztvárnění Constance v muzikálu "Tři mušketýři". Kladného diváckého ohlasu a uznání se Zdence dostalo i za její osobité pojetí role žžidovské dívky Rebeky v muzikálu "Golem", uváděném v pražžské Hybernii. Pro divadelní návšštěvníky je zapamatovatelná především pro její čistý, nádherný hlas, přirozený herecký projev, krásnou čistou češtinu, v které by člověk sotva hledal rodilou Slovenku.

V domovské Broadwayi ji můžeme nyní vídat v muzikálu "Angelika" coby Madame de Montespan a opět jako okouzlující Constance v úspěšném muzikálu "Tři mušketýři", který se po dvou letech opět navrátil, tentokrát na prkna divadla Hybernia. Zdenčiným oblíbeným zpěvákem je Peter Adamov, zpěvačkou Kiri te Kanawa. Pokud byste pánové chtěli Zdenku pot칚it květinou, věřte, žže jejími oblíbenými květinami jsou fialky a slunečnice. Zdenka si začala také plnit svůj sen a proniká do oblasti režžírování.

Dosud jste hrála pouze postavy kladných hrdinek. V Angelice se ale "potýkáte" se zápornou rolí Madame de Montespan. Jak se Vám hraje "záporačka"?

Madam de Montespan mi přirostla k srdci. T칚ila jsem se na ní užž před začátkem zkouššení, neboť mezi moje oblíbené filmy patří filmy hororové, tajemné a plné napětí. Tudížž jsem byla nadššená, žže si konečně zahraji nějakou negativní postavu, satanistku, která je schopná vššeho. I kdyžž je to role maličká, baví mě a jsem za ní ráda.

V Divadle Broadway se už v září Angelika nepředstaví. Prkna pražského divadla Broadway ovládne opět egyptská královna Kleopatra. Muzikál Michala Davida, Zdeňka Borovce a Lou Fanánka Hagena bude mít premiéru 11. září. Zdenko, pokud Vás produkce osloví, uvidíme Vás opět jako Octávii? A což hlavní žženská role - Kleopatra, nelákala by Vás?

Jejda... Já takto dopředu nevím nikdy nic a tak se budete muset nechat překvapit, jestli budu opět Octávií. Kleopatra je krásná a náročná role. Kdyžž jsem kdysi začínala jako Octávie, tak to mě doopravdy ani nenapadlo, žže by sem jí mohla někdy zpívat. Obdivovala jsem vššechny představitelky Kleopatry za to, jak tuto roli zvládly. A jestli by mne dnes lákala? Vlastně ani neumím odpovědět, zaskočila jste mě. Představa, žže bych měla hrát Kleopatru, je pro mne stále dost vzdálená, ale určitě by to byla výzva a ty já mám ráda.

Rodiče jsou na Vás jistě právem pyššní. Kráčí ve Vaššich stopách i Vašši sourozenci?

Bratr Miško se vydal po stopách tatínka. Společně odlévají zvony a já jsem na ně velmi hrdá. Sestra Lenka se věnuje podobně jako našše maminka ekonomii. Studuje na Vysoké šškole ekonomické, ale uměním je silně ovlivněná. Od mala zpívala, recitovala, tancovala a talent a chuť zpívat jí vydržželi do dnes. Bude jen na ní záležžet, zda by si uměleckou profesi chtěla vyzkouššet i profesionálně.

Začínáte si plnit svůj sen a pronikáte do oblasti režžírování. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Na festivalu Vysněná zem jste v březnu 2007 vyhrála cenu Střípek snu za niternost filmu "Anežka". Nezanevřete pro režžírování na zpěv? Jaké jsou Vašše další režžisérské plány do budoucna?

Má láska k filmům a k jejich natáčení byla vžždy srovnatelná s láskou k zpívání. Jsou to činnosti, které mne nejen velmi baví, ale i naplňují. Určitě se nechystám zanevřít ani na jedno ani na druhé. O plánech nehovořím ráda, protožže potom jako naschvál nevyjdou. Raději hovořím o práci, kterou už mám dokončenou. Mohu vám tedy prozradit, žže v této době by užž měl být nasazený dalšší klip, který jsem natočila pro Petra Koláře k písni "Jednou nebe zavolá".

Také jste vytvořila pro Olgu Lounovou a její kapelu BLIND ANGIE klip k písni "Paradise". Myslím, žže svým pojetím režžie jste dokonale vystihla atmosféru a podstatu písně. Jak se Vám s Olgou, Vašší "golemáckou" kolegyní, a s její muzikantskou partou spolupracovalo? Pokračuje Vašše spolupráce či Vás oslovil někdo jiný z kolegů s žžádostí o režžírování svého klipu?

Na tuto spolupráci vzpomínám velmi ráda. Olinka je velká profesionálka, s kterou se výborně spolupracovalo a samozřejmě i s ostatními chlapci z kapely. Natáčení klipu bylo spojené s celodenním focením ve studiu, takžže to bylo určitě namáhavé na koncentraci pro vššechny zúčastněné. Když jsme se večer konečně dostali i ven do ulic, bojovali jsme o kažždou minutu západu slunka. Vššichni byli unavení, ale nikdo si nest잾oval. Nejvíc namáhavé to bylo asi pro Olinku, která v exteriérech vlastně jen pořád běhala nebo padala na zem. Obdivovala jsem, s jakým nasazením vššechno zvládá a ještě stihne o tom přemýššlet a mít nápady. Co se týče Vašší druhé otázky - s dvěma dalššími kolegy z divadla se mi naskýtá dalšší spolupráce ohledně natáčení, ale jak jsem již řekla, nerada hovořím o něčem dopředu.

Známá je, Zdeni, také Vašše obliba v poněkud extravagantním, neobvyklém stylu oblékání, které Vám slušší a padne. Kde hledáte inspiraci?

Coby chudá studentka v Bratislavě jsem nakupovala hodně v secondhandech za levný peníz, kombinovala jsem nekombinovatelné a hrozně mě to bavilo. To mi nějak zůstalo a jsem ráda, když se můžžu "vybláznit" i v oblečení. :-)

Na co se Vaši příznivci mohou těšit? (CD, nový muzikál). Na čem nyní pracujete?

V Ústí nad Labem se chystá představení "Edith, vrabčák z předměstí" a byla jsem ráda, když mě oslovili a od dubna si tuto krásnou roli budu moci opět zazpívat v ústeckém divadle. Ráda bych Vás vššechny pozvala na velký muzikálový večer, který se uskuteční v divadle Broadway v Praze 3. června v 19:00 hodin. S mými kolegy a spolužžáky z Konzervatoře Jaroslava Ježžka v Praze TomṚem Berounem, TomṚem Savkou, Leonou Černou, Markétou Procházkovou, Radkou Fiššarovou, Bárou Basikovou, Monikou Absolonovou a mnoha dalššími budeme zpívat muzikálové melodie. Přijďte, těšíme se na Vás!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Myslíte, že by Zdence sedla Kleopatra?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama